Sprzątanie po zbieraczach

Sprzątanie po zbieraczach

Potrzebne jest opróżnienie mieszkania po zbieraczach? Żaden problem!

Syllogomania (patologiczne zbieractwo) to zaburzenie psychiczne polegające na trudnościach w pozbywaniu się niepotrzebnych przedmiotów. Chory obsesyjnie gromadzi duże ilości bezwartościowych rzeczy, często śmieci, które stopniowo zagracają jego najbliższe otoczenie i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. 

Bez względu na to, jak potężne stosy przedmiotów zostały nagromadzone, wyniesiemy wszystko do ostatniego papierka.
Starannie, kompleksowo i skutecznie – powierzysz nam przestrzeń niezdatną do użytkowania, a odbierzesz oczyszczone z przedmiotów i gotowe do remontu mieszkanie.

Zobacz nasze inne usługi:

sprzątanie po zbieraczach mieszkań zaniedbanych

Sprzątanie mieszkań zaniedbanych po zbieraczach

 Sprzątanie po zbieraczach może być jednym z najtrudniejszych zadań dla nawet najtwardszych „czyścicieli”. Obsesyjne zbieractwo, znane także jako Syllogomania jest zaburzeniem, w którym jednostki gromadzą dużą ilość przedmiotów, które często wypełniają ich przestrzeń życiową.

Czyszczenie skrajnie zaniedbanego mieszkania z powodu zbieractwa wymaga dobrej organizacji, umiejętności odpowiedniego sortowania i pozbywania się przedmiotów, które zostały zgromadzone w czasie. Proces czyszczenia często obejmuje głębokie czyszczenie lokalu w tym dezynfekcję i niekiedy ozonowanie, a wszystko to w celu przywrócenia mieszkaniu jego pierwotnego stanu.

Usługa sprzątania zaniedbanego mieszkania realizowana przez firmę sprzątającą MatiPat zawiera kompleksowe podejście do tematu.

Jak rozpoznać, czy mieszkanie jest mieszkaniem patologicznego zbieracza?

Rozpoznanie mieszkania patologicznego zbieracza może być trudne, ponieważ nie zawsze łatwo jest dostrzec jego oznaki. Jednak niektóre z charakterystycznych cech domu obsesyjnego zbieracza to:

  • wyjątkowo zagracona przestrzeń
  • stosy przedmiotów
  • stosy gazet i czasopism (a nawet pustych opakowań)
  • niemożność wyrzucenia czegokolwiek
 

 Obsesyjny zbieracz może mieć również problemy z podejmowaniem decyzji o tym, co zachować, a co wyrzucić, co prowadzi do gromadzenia przedmiotów, które nie mają żadnego widocznego celu. Co więcej, w ich mieszkaniach mogą znajdować się przedmioty, które straciły ważność lub są przeterminowane – jest to znak, że nie są w stanie się z nimi rozstać z powodu swoich skłonności do chomikowania. Wreszcie, skrajnie zaniedbane mieszkanie może wskazywać na mieszkanie patologicznego zbieracza, wtedy gdy stosy niepotrzebnych rzeczy są rozłożone na całej przestrzeni życiowej, co utrudnia komukolwiek wejście lub bezpieczne poruszanie się.

Sprzątanie melin i mieszkań po eksmisji

Sprzątanie wyjątkowo zaniedbanego mieszkania, meliny lub lokalu po eksmisji może być wyjątkowo trudnym zadaniem niekiedy nawet trudniejszym niż sprzątanie mieszkania po obsesyjnym zbieraczu. W lokalach zamieszkiwanych przez dzikich lokatorów, alkoholików lub osoby z poważnymi zaburzeniami spotkamy się z pewnością z ogromną ilością brudu, niebezpiecznego materiału biologicznego i z pewnością z przykrym zapachem.

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne usługi firmy sprzątającej?

Zainwestowanie w profesjonalne usługi firmy sprzątającej może być korzystne z wielu powodów. Nie tylko pomoże Ci „odzyskać” reprezentacyjny wygląd dawnej nieruchomości, ale również zaoszczędzi Twój cenny czas, a może i uchroni Cię przed potencjalnym zagrożeniem zdrowotnym.

Profesjonalne firmy sprzątające takie jak nasza (MatiPat) mają odpowiedni sprzęt i doświadczenie w opróżnianiu lokali po zbieraczach i osobach z problemami zdrowotnymi, choćby takimi jak alkoholizm. W MatiPat używamy wysokiej jakości środków czyszczących i sprzętu, aby zapewnić, że czyszczone lokale po zrealizowanej usłudze odzyskają dawną świetność. 

Warto skorzystać z naszego doświadczenia i wiedzy, mając pewność, że Twoja nieruchomość jest w bezpiecznych rękach i że praca zostanie wykonana dobrze. Działamy na terenie Warszawy i okolic.

Dlaczego warto zlecić sprzątanie mieszkań zaniedbanych właśnie nam?

Jeśli masz skrajnie zaniedbane mieszkanie, gdzie niezbędne jest profesjonalne sprzątanie, to zlecenie tej pracy nam jest najlepszym rozwiązaniem. Specjalizujemy się w sprzątaniu po zbieraczach, którzy mogą mieć obsesyjne skłonności do zbieractwa lub cierpią na Syllogomanię. 

Sprzątanie mieszkania po zbieraczu jest zadaniem wyjątkowo trudnym i niebezpiecznym. Nagromadzone odpady na podłodze i we wszystkich zakamarkach wymagają kompleksowego sprzątania i opróżniania nie tylko z gratów i starych mebli, ale i z przedmiotów stanowiących zagrożenie biologiczne. W wielu przypadkach, szczególnie jeżeli zagracone mieszkanie było de facto meliną, przebywali tam dzicy lokatorzy – całe mieszkanie może wymagać użycia środków do dezynfekcji i ozonu.

 W MatiPat możemy podjąć każde wyzwanie z łatwością. Nasz zespół doświadczonych specjalistów jest dobrze zorientowany w radzeniu sobie z tymi trudnymi sytuacjami. Sprzątanie po zbieractwie czyli skrajnie zaniedbanego mieszkania po zbieraczu jest odpowiedzialnym i dość trudnym zadaniem dla kogoś kto nigdy tego nie robił. Nie chodzi tu tylko o pozbycie się brzydkich zapachów z dywanu czy jakiejkolwiek innej „trudnej” powierzchni. Chodzi o to, aby ten proces przeprowadzić zgodnie z właściwymi zasadami i z zachowanie środków bezpieczeństwa.

Z naszą pomocą możesz być pewien, że praca zostanie wykonana dobrze za pierwszym razem, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas i wysiłek. Ponadto używamy odpowiedniego sprzętu i bezpiecznych środków czystości, więc nie musisz się martwić o szkodliwe chemikalia używane podczas procesu czyszczenia. Oferujemy sprawne i skuteczne działanie, gdyż wspomniane usługi świadczymy od lat.

Wybierając nas do czyszczenia zaniedbanych mieszkań, możesz być pewien, że bez względu na to, jak brudne lub zagracone może być mieszkanie, przywrócimy je do stanu nadającego się do zamieszkania szybko i skutecznie! Dla nas każde zlecenie jest ważne, nie boimy się brudu i świadczymy profesjonalne usługi na terenie Warszawy i okolic.
Zapraszamy do kontaktu.

Nie trać czasu, nie trać siły!

MAT i PAT zrobi wszystko za ciebie – rzetelnie, szybko i profesjonalnie!