Opróżnianie piwnic, strychów, garaży

Opróżnienie piwnic

Jeżeli twoja piwnica jest składowiskiem niepotrzebnych gratów, złomu, nieużywanych artykułów RTV i AGD – czas zrobić w niej porządek. A może masz tam składowisko dawno już przeterminowanych produktów spożywczych? Nie ma problemu.

Bez względu na to, jak wielkie stosy przedmiotów zostały nagromadzone, wyniesiemy wszystko do ostatniego słoika.
Starannie, kompleksowo i skutecznie – tak działamy. Po wykonanej przez nas usłudze odbierzesz oczyszczone z przedmiotów i gotowe do remontu pomieszczenie.

Zobacz nasze inne usługi:

opróżnianie piwnic warszawa

Piwnica to niezwykle przydatne miejsce – to tam przecież przechowujemy wszystko, co może przydać się później, rzeczy, z którymi nie wiemy co zrobić czy narzędzia, których aktualnie nie potrzebujemy. Właścicielom mniejszych mieszkań służy jako podręczna spiżarnia, gdzie można przechowywać przetwory, a także sprzęt sportowy, części samochodowe i inne niemieszczące się w mieszkaniu rzeczy. Co jednak robić, gdy piwnica się zamienia w graciarnię, akorzystanie z niej staje się coraz trudniejsze? Nie zawsze konieczne jest samodzielne stawianie czoła temu problemowi – wystarczy skorzystać z fachowej pomocy!

Opróżnienie piwnic Warszawa – dlaczego warto?

Utrzymanie piwnicy uporządkowanej i w odpowiednim stanie nie zawsze jest łatwe. W końcu zazwyczaj mówimy o niewielkich pomieszczeniach, w których zwykliśmy składować praktycznie wszystko, co zagraca nasze mieszkania. A większość z nas ma skłonność do akumulowania niepotrzebnych przedmiotów – wyrzucanie sprawnych narzędzi, urządzeń czy nieuszkodzonych mebli nie jest ekologiczne i nie przychodzi łatwo, a na zamieszczanie stosowanych ogłoszeń w internecie lub szukanie nowych nabywców wymaga poświęcenia cennego czasu. W rezultacie wszystko ląduje w piwnicy. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że jej pojemność jest ograniczona i bardzo szybko zaczyna tracić ona swoją pierwotną funkcję. Zamiast być przydomowym magazynkiem, z którego w razie potrzeby szybko wyciągniemy coś pożytecznego, staje się graciarnią, której otwarcie przyprawia o zawrót głowy. Brzmi znajomo? Jeśli tak, to znaczy, że również Twoja piwnica wymaga opróżnienia. Tylko w ten sposób możesz odzyskać nad nią kontrolę i sprawić, że znów stanie się przyjaznym miejscem, w którym szybko znajdziesz potrzebne narzędzia lub przetwory. Oczywiście nikt nie lubi tracić cennego czasu na porządkowanie piwnicy – nawet pomimo oczywistych korzyści, jakie to przynosi. Czy można zrobić to prościej?

Opróżnienie piwnicy – dlaczego nie zawsze łatwe?

Każda piwnica od czasu do czasu wymaga opróżnienia i dogłębnego uprzątnięcia. Niestety już sam widok nagromadzonych przez lata przedmiotów raczej nie napawa optymizmem. Jeszcze trudniej wygląda sytuacja, jeśli dopiero co stałeś się właścicielem mieszkania lub domu wyposażonego w piwnicę i nie masz pojęcia, czego można się spodziewać podczas jej opróżniania. Jedno jest pewne – związane z tym będzie dźwiganie, przenoszenie, dużo chodzenia i długie godziny spędzone na porządkowaniu i usuwaniu niechcianej zawartości. Przyda się również odzież ochronna, odpowiednie buty i inne środki ochrony indywidualnej (np. okulary i rękawice). Dla osoby, która nie zajmuje się tym na co dzień, podjęcie się takiej pracy będzie zapewne związane z wystąpieniem następnego dnia zakwasów, a nierzadko także z bolesnymi kontuzjami. Podczas wykonywania prac trzeba również uważać, by niczego nie uszkodzić – nie tylko wynoszonych rzeczy, ale także otoczenia – wykończenia klatki schodowej, drzwi czy ogrodzenia otaczającego Twój blok, czy dom.

Opróżnienie piwnicy nie jest praktycznie możliwe bez posiadania odpowiedniego pojazdu. Zapomnij o wykorzystaniu swojego samochodu osobowego – chyba że jest naprawdę stary i Ci na nim nie zależy. W każdym innym przypadku wywożenie brudnych i ciężkich przedmiotów nieuchronnie będzie prowadziło do otarć i zabrudzeń, których będziesz później żałować. No i musisz mieć gdzie wywieźć odpady – wyniesienie ich do kontenera komunalnego nie wchodzi w grę – trzeba uprzednio dowiedzieć się, gdzie znajdują się odpowiednie punkty.

Bez wątpienia samodzielne podjęcie się opróżniania piwnicy może przerosnąć Twoje możliwości – ciężkie, wielkogabarytowe przedmioty mogą okazać się za duże dla jednej osoby. Ponadto to zadanie bardzo czasochłonne i wykonanie wszystkiego w jeden dzień może okazać się bardzo trudne. Proszenie znajomych i przyjaciół o pomoc także nie zawsze okazuje się najlepszym rozwiązaniem – zazwyczaj wygospodarowanie dnia wolnego może być dla nich kłopotliwe, a nawet narazić na szwank wasze dotychczasowe relacje. Czy można zrobić to lepiej?

Opróżnienie piwnic Warszawa – zleć to nam!

Jeśli więc chcesz odzyskać swoją piwnicę i cieszyć się jej walorami, a przy tym nie za bardzo masz ochotę na poświęcanie czasu, niszczenie samochodu czy braniu urlopu, to zapewne ucieszy Cię fakt, że są lepsze rozwiązania. Jednym z nich jest zlecenie nam tego uciążliwego zadania! Jako doświadczony zespół zajmujący się tym od lat, sprawnie i szybko uprzątniemy i opróżnimy również Twoją piwnicę. Zadbamy o każdy detal – samochód, miejsce do wywozu, załogę i wszelkie zabezpieczenia. Tobie pozostanie jedynie umówić się z nami na konkretny dzień i godzinę, odczekać kilka godzin i zapłacić za wykonaną usługę. Odkryj na nowo wygodę płynącą z posiadania uporządkowanej piwnicy! Opróżnienie piwnicy Warszawa jeszcze nigdy nie było takie łatwe. Dlaczego więc już teraz nie skontaktujesz się z nami i nie umówisz na najbliższy dostępny termin? Bez cienia wątpliwości przyda Ci się czysta i pusta piwnica!

Nie trać czasu, nie trać siły!

MAT i PAT zrobi wszystko za ciebie – rzetelnie, szybko i profesjonalnie!